GROUPFITNESS, TRIPLE MAX & INDOOR CYCLING

Interaktiver Stundenplan


Groupfitness

MontagKursInstruktorRaum
08:20 - 09:20YogaKarinRaum 1
09:00 - 10:00ZumbaVeraRaum 2
09:30 - 10:30PilatesDorotheeRaum 1
12:10 - 13:10BodyPumpAndreaRaum 1
18:00 - 19:00BodyPumpManuelaRaum 1
18:30 - 19:00CoreRetoRaum 2
19:10 - 20:10BodyCombatFarahRaum 2
19:10 - 20:10BodyBalanceRetoRaum 1
20:20 - 21:20RückenfitKarinRaum 1

Spinning / MyRide

Groupfitness

DienstagKursInstruktorRaum
08:20 - 09:20SENSOTeamRaum 1
09:30 - 10:30BodyBalanceSteffiRaum 1
18:00 - 19:00Body AttackMajaRaum 1
19:10 - 20:10BodyPumpNadiaRaum 2
19:10 - 20:10YogaAndreasRaum 1
20:20 - 21:05ZumbaPinaRaum 1

Spinning / MyRide

Groupfitness

MittwochKursInstruktorRaum
06:15 - 06:45RückenfitTeamRaum 1
08:20 - 09:20PilatesDorotheeRaum 2
09:30 - 10:30BodyPumpManuelaRaum 1
18:00 - 19:00BodyPumpFarahRaum 1
18:30 - 19:30BodyCombatClaudia ZRaum 2
19:10 - 19:40CoreFarahRaum 2

Spinning / MyRide

Groupfitness

DonnerstagKursInstruktorRaum
08:20 - 09:20SENSOKarinRaum 1
09:30 - 10:30Beine Bauch PoNadiaRaum 1
18:00 - 19:00BodyBalanceRetoRaum 1
19:10 - 20:10BodyPumpLuisaRaum 2
19:10 - 20:10Body AttackRetoRaum 1
20:20 - 21:20ZumbaDomeRaum 1

Spinning / MyRide

Groupfitness

FreitagKursInstruktorRaum
08:20 - 09:20BodyBalanceKimoanaRaum 1
09:00 - 10:00ZumbaVeraRaum 2
09:30 - 10:30BodyPumpAndreaRaum 1

Spinning / MyRide

Groupfitness

SamstagKursInstruktorRaum
09:20 - 10:20RückenfitTeamRaum 2
09:20 - 10:20Body AttackFarahRaum 1
10:30 - 11:00CoreFarahRaum 2
10:30 - 11:30BodyBalanceTeamRaum 1
11:10 - 12:10BodyPumpFarahRaum 2

Spinning / MyRide

Groupfitness

SonntagKursInstruktorRaum
09:20 - 10:20BodyBalanceTeamRaum 2
10:30 - 11:00CoreTeamRaum 2
11:10 - 12:10BodyPumpTeamRaum 1

Spinning / MyRide

Montag18:30 - 19:00RetoRaum 2
Mittwoch19:10 - 19:40FarahRaum 2
Samstag10:30 - 11:00FarahRaum 2
Sonntag10:30 - 11:00TeamRaum 2
Dienstag08:20 - 09:20TeamRaum 1
Donnerstag08:20 - 09:20KarinRaum 1
Montag12:10 - 13:10AndreaRaum 1
Montag18:00 - 19:00ManuelaRaum 1
Dienstag19:10 - 20:10NadiaRaum 2
Mittwoch09:30 - 10:30ManuelaRaum 1
Mittwoch18:00 - 19:00FarahRaum 1
Donnerstag19:10 - 20:10LuisaRaum 2
Freitag09:30 - 10:30AndreaRaum 1
Samstag11:10 - 12:10FarahRaum 2
Sonntag11:10 - 12:10TeamRaum 1
Montag19:10 - 20:10FarahRaum 2
Mittwoch18:30 - 19:30Claudia ZRaum 2
Montag19:10 - 20:10RetoRaum 1
Dienstag09:30 - 10:30SteffiRaum 1
Donnerstag18:00 - 19:00RetoRaum 1
Freitag08:20 - 09:20KimoanaRaum 1
Samstag10:30 - 11:30TeamRaum 1
Sonntag09:20 - 10:20TeamRaum 2
Montag20:20 - 21:20KarinRaum 1
Mittwoch06:15 - 06:45TeamRaum 1
Samstag09:20 - 10:20TeamRaum 2
Dienstag18:00 - 19:00MajaRaum 1
Donnerstag19:10 - 20:10RetoRaum 1
Samstag09:20 - 10:20FarahRaum 1
Montag09:00 - 10:00VeraRaum 2
Dienstag20:20 - 21:05PinaRaum 1
Donnerstag20:20 - 21:20DomeRaum 1
Freitag09:00 - 10:00VeraRaum 2
Montag08:20 - 09:20KarinRaum 1
Dienstag19:10 - 20:10AndreasRaum 1
Montag09:30 - 10:30DorotheeRaum 1
Mittwoch08:20 - 09:20DorotheeRaum 2
Donnerstag09:30 - 10:30NadiaRaum 1